IĞDIR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

İNFAZIN ERTELENMESİNİ İSTEYEN :

 

VEKİLİ :

 AV. MUHAMMED SEFA ÖZSULAR

Bağlar Mah. İbrahim Bozyel Cad. Dış Kapı No: 4 K:3 (TEB BANKASI ÜSTÜ) Merkez/IĞDIR

TEL: 0553 318 73 73

DAVACI :

 

SUÇ :

Hırsızlık

KONU :

Cezanın infazının ertelenmesi talebimizdir.

AÇIKLAMALAR :

1-Müvekkilimiz ....... Sulh Ceza Mahkemesinin ....... tarih ....... E ve ....... K. sayılı kararıyla .. ay hapis cezasına mahkum edilmiştir.

2-Karar müvekkilimiz tarafından temyiz edilmeyerek kesinleşmiştir.

3-Müvekkilimizin eşi, geçirdiği ağır bir mide ameliyatı nedeni ile hastanede yatmaktadır. Tedavisi sürmekte ve ailesinin de yakın ilgisi gerekmektedir. Bu arada müvekkilimizin iki küçük çocuğunun bakımı da yine müvekkilimize kalmıştır.

4-Gerek eşinin hastaneden taburcu edilinceye kadar bakımı ve gerekse cezasını çekmeye girmeden önce işlerini yoluna koyması ve çocukları ile de ilgilenebilmesi için, müvekkilimizin cezasının ertelenmesini talep etmekteyiz.

5-Müvekkilimiz tüm duruşmaları takip etmiş ve cezalandırılırken de iyi hali göz önüne alınmıştır. Kaçma şüphesi bulunmamaktadır. Erteleme talebi zaruretten doğmaktadır. Eşinin sağlık raporları ve hastane giriş kayıtları dilekçemiz ekindedir. Müvekkilimizin varakalı nüfus örneği de ektedir. Çocuklarının yaşları incelenebilir.

HUKUKSAL NEDENLER :

Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat hükümleri.

İSTEM SONUCU  : 

Uygun görülecek kefalet karşılığında, müvekkilimizin cezasının infazının ertelenmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

SANIK VEKİLİ

AV. MUHAMMED SEFA ÖZSULAR 

(5275 s. CGTİHK. m. 17)